KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11288078

nr 1128 8078

Eva Jancke-Björk

(1882-1981), Sverige

Akvarell, 2 st, Eva Jancke-Björk (1882-1981), Landskapsmotiv, monogramsignerade, daterade 57, bladets mått: 16x21

Eva Jancke-Björk, född 1882, död 1981, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 september 2017
kl 18:26:49

7/9 23:12:53 1      Vinnande bud

Eva Jancke-Björk

Läs mer om Eva Jancke-Björk